Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Bitcoin Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerTürkiye’de başta BTCTürk olmak üzere Bitcoin alışverişi yapabileceğiniz birçok Bitcoin borsası mevcut. Alternatifin bol olması kripto para yatırımcılarının elini kuvvetlendirse de Türkiye’de kripto para almak isteyenleri koruyan bir yasa bulunmuyor. Bu da zaman zaman dolandırıcı sitelere takılabilme ihtimalinizi arttırıyor. Bitcoin borsası seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

1- Kullanıcı Yorumları

Bitcoin borsalarına yatırım yapmadan önce muhakkak kullanıcı yorumlarını araştırmak gerekiyor. Yasanın olmadığı ortamda kullanıcı deneyimlerinin önemi bir hayli fazla. Eğer site hakkında birden fazla olumsuz yorum bulunuyorsa, bu siteden Bitcoin almanızı tavsiye etmiyor. BTCTürk, Paribu gibi siteler bu noktada geçer not almayı başaran sitelerden.

2- Alternatif Yatırım Yöntemleri

Bitcoin borsaları genellikle Banka Havalesi ile işlem yapıyorlar ancak bu noktada mesai saatleri ve birtakım alt limitler yatırımcıları zorluyor. Bu sebeple alternatif ödeme yöntemlerini ekleyen borsalarda işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz. BTCTürk’ün Papara ödeme yöntemini para yatırma listesine dahil etmesini bu sebeple değerli buluyoruz.

3- Bitcoin Dışında Alışveriş İmkanı

Birkaç ay önceye kadar Bitcoin borsalarında neredeyse sadece Bitcoin yer alıyordu. Alt coinleri satın almak isteyen kişiler, Türkiye’deki borsalardan Bitcoin alıp bunu Binance ve benzeri yabancı borsalara gönderiyordu. Son birkaç ayda işler biraz daha değişti ve çoğu Bitcoin borsası diğer kripto paraları da işleme açtı. Litecoin, Ethereum, Ripple gibi kripto paraları Türkiye’deki birçok kripto para borsasından temin edebilirsiniz.

4- Köklü Siteleri Tercih Edin

Türkiye’de her gün yeni bir kripto borsasının açıldığını görüyoruz. Bu kişilerin büyük bir bölümü ne yazık ki Türkiye’deki yasal boşluğu değerlendirmek isteyen kişiler. Bu sebeple macera aramadan BTCTürk, Koineks, Paribu gibi sitelere yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

5- Kullanımı Kolay Site

Bitcoin, halen birçok kişiye göre anlaşılması kolay olmayan bir sistem. Bu sebeple Bitcoin satın alacağınız yerin son derece kullanışlı olması gerekiyor. Bu konuda Türkiye’deki kripto borsalarını da takdir etmek gerekiyor. Oldukça sade tasarımlarla yatırımcıların karşısına çıkıyorlar. Ayrıca çoğu kripto borsasının mobil sürümü de aktif durumda. Bu sayede dilediğiniz yerden işlem yapma şansınıza bulunuyor.

Bitcoin borsası seçtikten sonra Bitcoin değerini takibe başlayabilir, bu konuda önder olan Youtube yorumcuları başta olmak üzere uzmanları takip etmeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde Bitcoin yatırımlarınızı daha bilinçli yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir