Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Bitcoin Değerindeki Düşüş Alım Fırsatı mı?

Bitcoin Değerindeki Düşüş Alım Fırsatı mı?Son haftalarda Bitcoin’in değerindeki düşüş yatırımcıları paniğe sevk etti. Diğer yandan Bitcoin alımı yapmak için bu düşüşün iyi bir fırsat olduğunu düşünenler de mevcut. Peki gerçekte olan ne?

Bitcoin’in geçtiğimiz yıllarda da aslında değer kaybı olmuştu. %80’e varan bir kaybı dün gibi hatırlıyoruz. Diğer yandan bu kayıpların sonunda Bitcoin, tekrar yükselmeyi başardı. Dolayısıyla bu düşüşün bir alım fırsatı olduğuna inanan kişilerin sayısı bir hayli fazla.

Bu Değer Kaybı Diğerlerinden Biraz Farklı

Bitcoin’in değer kaybına uğradığı dönemlerde teknoloji kaynaklı ve arz-talep dengesiyle bağlantılı durumlar söz konusuydu. Sorun belliydi ve bu sorun çözüldüğünde yukarı doğru bir hareket olacağı tahmin ediliyordu.

Bu sefer ise bir çatışma söz konusu ve aslında çatışma sona erdiğinde Bitcoin’in yukarı doğru hareketine devam edeceğine inanılıyor. Tarafların inadının ne zamana geçeceği bilinmez ama bir şekilde piyasada var olmak ve değeri arttırmak isteyecekler. Dolayısıyla uzun vadede bir şekilde Bitcoin’in tekrar yukarı hareketi olacağı tahmin ediliyor ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğini bilmek mümkün değil. Diğer yandan akıllara uzun vade denildiğinde Keynes’in “uzun vadede hepimiz ölmüş olacağız” sözü gelmiyor değil.

Basında Bitcoin Öldü Haberleri

Türk ve dünya medyasında Bitcoin ile ilgili birçok haber yapılması aslında Bitcoin’in değerinin bir şekilde artacağını işaret ediyor. “Bitcoin öldü, Bitcoin piramidi dağılmaya doğru gidiyor” gibi haberleri The Telegraph, New Yorkest gibi önemli yayım kuruluşlarında görmekteyiz.

Bu tip haberlere artık inanılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bitcoin, genel olarak düzene çomak sokmak için ortaya çıkan bir yöntem. Haliyle bu yöntemin ortadan kalkmasını isteyen kişilerin bu tarz haberler yapıp, yatırımcıları Bitcoin’den daha da uzaklaştırmaya çalışması son derece normal. Türk basınında da benzer haberlerin yer alması bizlerin Bitcoin değerinin bir şekilde yükseleceğini düşünmesini sağlıyor.

Bitcoin ve kripto paraların değerleri ile yapılan öngörülerin yıllardır bir sonuca ulaşmaması da aslında yapılacak yatırımların halen riskli olduğunu düşündürüyor. Kendi araştırmalarınızı yaparak en doğru yolu bulmak zorundasınız. Bitcoin değeri ile öngörülerinizi bu sayfa altında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir