Betwinner'dan Yeni Üyelere 1.500 Euro Hoşgeldin Bonusu + 150 Free Spin! Hemen Üye Ol!

Bitcoin ile Garanti Kazanç Mümkün mü?

Bitcoin ile Garanti Kazanç İnternet dünyasının “asi çocuğu” Bitcoin, son dönemde değer kaybetmesiyle gündemde. Bitcoin’in yatırım aracı olarak nasıl kullanılabileceğini ve bu yönteme yatırım yapıp garanti kazanç imkanının olup olmadığını sizler için araştırdık.

Bitcoin, internet para birimi olarak ortaya çıkmış ve bu fikir herkesi oldukça etkilemişti. 2009 yılından 2015 yılına kadar fiyatını katlamayı başaran yöntem, 2017 yılının son döneminde 90.000 TL civarına kadar çıkmıştı. Son dönemde ise 20.000 TL seviyelerine düşmesi Bitcoin ile garanti kazancın mümkün olup olmadığı sorularını beraberinde getirdi.

Hiçbir Yönteme Garanti Kazanç Gözüyle Bakılmamalı

Bitcoin’i bir ticari araç olarak görebilirsiniz. Bu yönteme yatırım yaparak ciddi miktarlar da kazanabilirsiniz ama yöntemin garanti kazanç olarak görülmesi sorunlara sebep olabilir. Zaten garanti kazanç mümkün olsaydı muhtemelen herkes yatırım yapar ve kazanç elde ederdi.

Bitcoin’e yatırım yaparak garanti kazanç elde edilemeyeceğini Bitcoin analistlerine baktığımızda bile anlayabiliyoruz. 2017 yılının son döneminde Bitcoin değer arttığında, Bitcoin’in 100.000 Dolar’a kadar ulaşacağını söyleyenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak seviyelerdeydi. Gelinen noktada değer kaybedildi ve bunun şu an için mümkün olmadığı görüldü. Diğer yandan Bitcoin’i grafiklerle açıklayan ve tahminlerde bulunan kişilere bakıldığında da tahminlerin tutmadığı görülüyor. Sürekli dalgalanan Bitcoin değeri, garanti kazancın mümkün olmadığı anlamına geliyor.

Alt Coinler Daha Değerli

Yatırım aracı olarak kripto parayı tercih eden birine şu aşamada Bitcoin’in çok değerli olmadığı söylenebilir. Sürekli değişen değerler ve değerin nereye gideceğinin kestirilememesi daha büyük sorunlar yaratabiliyor. Bunun yerine yatırımcıların alt coinlere, daha doğrusu yeni çıkan kripto paralara yönelmesi mantıklı olabilir.

Yeni çıkan kripto paraların arkasındaki teknolojiyi, nasıl bir sistem üzerine inşa edildiğini araştırarak doğru bir yatırım yapabilirsiniz. Skala daha geniş olduğu için bu yatırımlarda kazanç elde etmek şu an için daha kolay görünüyor. Tabii ki bu noktada da garanti kazançtan bahsetmek mümkün değil.

Uzun lafın kısası online dünyada da kazanç sağlamak emek vermek, araştırmak ve benzerlerinden geçiyor. Yeni çıkan kripto paraları araştırıp, yatırımlarınızı bu şekilde yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir